האתר נבנה ע"י גמליאל פתרונות בע"מ

אודות מרכז פעם

מרכז "פעם - חוויה יהודית ירושלמית" הינו מרכז מבקרים תיירותי-קהילתי בשכונת הבוכרים ובשכונות שסביבה. המרכז, המופעל ע"י המינהל הקהילתי בוכרים-גאולה, מקיים סיורים בין הסמטאות הציוריות ומפגשים מיוחדים עם דמויות מהשכונה. המסע המיוחד בזמן פותח למבקרים צוהר לעולמם של תושבי השכונה והשכונות הסמוכות לה, אז והיום: מדור המייסדים וגדולי ישראל שחיו כאן בדורות הקודמים, ועד עקרות הבית המשמרות גם בימינו את הטעמים והניחוחות הייחודיים למקום. הביקורים במבנים ההיסטוריים שהפכו לסמל, המראות והקולות מהעבר יוצרים קסם מיוחד שטעמו נותר לשנים ארוכות. את הסיורים מנחים מדריכים מקצועיים שגדלו בשכונה ויודעים להנחיל למבקרים את הרוח והאווירה הנדירות שלה. "מרכז פעם" ממוקם ב"בית דוידוף" - מבנה מפואר בעל ארכיטקטורה יוצאת דופן, ששימש כביתו של יוסף דוידוף, ממנהיגי קהילת טשקנט שעלה ארצה והתיישב בשכונה.

החיים של פעם מתחבאים כאן בין הסמטאות

סיור בשכונת הבוכרים ובמרחב השכונות שסביב לה, לוקח את המבקרים למסע המתחיל בימי ראשית עליית יהודי בוכרה. החווילות המפוארות, הפנינים הארכיטקטוניות, הסיפורים שעברו מדור לדור וההיסטוריה המקופלת באבנים ובסמטאות - מהווים עבורכם הזדמנות להתרפק על העבר העשיר של השכונה ולטעום מהחיים שהתנהלו כאן בסוף המאה ה-19.

חוויה יהודית ירושלמית במרכז

מרכז פעם עורך סיורים הפותחים צוהר אל המראות, האנשים, הצלילים והניחוחות של שכונת הבוכרים והשוק, שכונת גאולה, שכונת מקור ברוך והשכונות הנוספות במרחב, שכיום הוא חלק ממרקם השכונות החרדיות של העיר. מרחב זה, כולל שכונות וחצרות אותנטיות, בתי כנסת בהם עמלו גדולי ישראל ופעלה קהילה חובבת ציון, ומוסדות חינוך תורה וחסד אשר השפיעו רבות על צביונה של ירושלים.

זה הזמן לצאת למסע בזמן

מרכז "פעם - חוויה יהודית ירושלמית" של מינהל קהילתי גאולה-בוכרים, מזמין אתכם להציץ אל העבר המפואר ואורח החיים המיוחד, ולהתפעל מחיי היום יום המתרחשים במרחב השכונתי כיום - בשוק הבוכרי התוסס, בבית הכנסת מוסאיוף ששמעו יצא למרחקים ובמגוון מוקדי פעילות נוספים. את כל זאת תוכלו לעשות באמצעות תערוכה אינטראקטיבית המספרת את סיפור השכונות, וסרט המתאר את הווי המקום .

TOP